Napojení Ostředku na systém ROPID / PID

Zpráva ze dne: 14.9. 2017

  V červenci 2016 oslovila  obec Ostředek ROPID, který spravujeme systém příměstské dopravy v okolí Prahy v návaznosti na PID (Pražská integrovaná doprava), se zájmem o prodloužení linky PID 383 Prahy, Háje – Chocerady až do Ostředku. Následně se k žádosti přidal i městys Divišov.  

 Více jak roční komunikace vyústila ve schůzku za účasti zástupců PID, IDSK (Intergrovaná doprava Středočeského kraje - nový orgán vytvořený na jaře 2017  Středočeským krajem), ČSAD, MěÚ Benešov, Benebus, městyse Divišov, obce Chocerady a obce Ostředek, která proběhla v druhé polovině srpna v Ostředku.

Bohužel prodloužení výše zmíněné linky není možné kvůli časové návaznosti linky na jiné spoje po trase, ale nakonec došlo k vytvoření návrhu, kterým by se měla od prosince s využitím spojů ČSAD zlepšit návaznost na linku PID 383. Ve směru do a z Chocerad  budou přidány i nové spoje. Současně se podařilo dojednat i přidání nových spojů na lince Divišov – Ostředek.

Veškeré náklady s novými spoji budou hrazeny z rozpočtu Středočeského kraje.

Výhledově Středočeský kraj počítá s tím, že i Ostředek a okolí budou přímo zapojeny do systému ROPID, tak jak se tomu stalo letos například na Neveklovsku.

Ing. Marek Škvor

Aktuality z obecního úřadu

Úřední deska 22.9. 2017

Svolání prvního zasedání okrskové volební komise pro okrsek č. 1 - volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR více zde »

Úřední deska 21.9. 2017

MěÚ Benešov - Oznámení veřejnou vyhláškou více zde »

Aktuality 22.9. 2017

Kotlíkové dotace pro občany Středočeského krajevíce zde »

Aktuality 19.9. 2017

Vítání občánků 16. 9. 2017více zde »

Aktuality z mikroregionu

CHOPOS 10.6. 2015

Špulka - rozhledna roku 2014více zde » zobrazit celý příspěvek