Požár v Bělčicích - sklad pneumatik Sycorex

Zpráva ze dne: 11.5. 2017
  Dne 10. 5. 2017 v odpoledních hodinách vypukl požár ve skladu pneumatik v Bělčicích. Dle náhodného „ kolemjedoucícho“ zazněla nejdříve obrovská rána a hned poté začaly z budovy šlehat veliké plameny.  Nad krajinou se zvedl obrovský sloup černého dýmu, který naštěstí nezamířil do Ostředka, ale i tak na výzvu HZS bylo občanům doporučeno pomocí info-SMS-systému, aby uzavřeli okna a omezili pohyb venku.


Na místo požáru jako první dorazili hasiči SDH Ostředek, kde je velitelem pan František Nerad. Vzhledem k velikosti požáru na místě nakonec zasahovalo 10 jednotek HZS a 11 jednotek SDH. Nejdříve byl vyhlášen 3. stupeň požárního poplachu a během průběhu záchranné akce dokonce  2.  stupeň požárního poplachu.  Na místě byla také Chemická laboratoř Kamenice, která analyzovala zplodiny kouře. Hasiči zasahovali několika proudy vody i pomocí pěny.  Mimo toho, že se snažili uhasit rozsáhlý požár, tak usilovali o to, aby oheň nepohltil i zbývající hromady pneumatik, které proto vodou ochlazovali. Dle slov pana Ladislava Holomčíka, mluvčího středočeských hasičů, byl na místě také těžký kovový nakladač ze ZU HZS ČR Zbiroh, který odebíral  velkou zasaženou hromadu drti z pneumatik a překládal ji do silážní jámy, která byla naplněna vodou. Podle jeho slov je celý železobetonový objekt silně narušen.


Hasičské vozy jezdili čerpat vodu do ostředeckého rybníku. Za pomocí stříkačky tahali vodu z rybníka, kterou pak hadicemi plnili hasičské vozy. Poděkování patří určitě panu Josefu Měchurovi – majiteli rybníka a veliteli družstva SDH Ostředek Petru Sadílkovi, který umožnil přístup k rybníku přes svou zahradu.


Likvidace požáru probíhala celou noc a ještě nyní  (11. 5. 2017 dopoledne), stále jezdí hasičské vozy čerpat vodu z rybníku.

OÚ Ostředek je v kontaktu s HZS Benešov a v případě nutnosti přijmout nějaká preventivní opatření budou občané ihned informováni.


Michaela Nedvědová

 

foto: Ing. Marek Škvor, Michaela Nedvědová, František Sedlmaier


Aktuality z obecního úřadu

Úřední deska 17.8. 2017

Územní rozhodnutí - Skupinový vodovod CHOPOS více zde »

Úřední deska 9.8. 2017

Zápis ze zasedání ZO Ostředek č. 36/2017 z 31. července 2017 více zde »

Aktuality 11.8. 2017

Pozvánka na Ostředecký votvírák 2017více zde »

Aktuality 11.8. 2017

Pozvánka do letního kina v Ostředku - BEZVA ŽENSKÁ NA KRKUvíce zde »

Aktuality z mikroregionu

CHOPOS 10.6. 2015

Špulka - rozhledna roku 2014více zde » zobrazit celý příspěvek